BİLMER KAYNAK MAKİNE SAN.TİC LTD ŞTİ BURSA
Bilmer Kaynak Makine San.Tic.Ltd.Şti.
Ana Sayfa        Hakkımızda       İletişim         Destek Paneli        Markalarımız
0224 4419786
0541 3268204
Hypertherm, 1968 yılında Dick Couch ve Bob Dean tarafından, bildiğimiz plazma kesim endüstrisini başlatan bir su enjeksiyon sürecini icat ettikten sonra kuruldu. Muhteşem yolculuk, 2 arabalık mütevazi bir garajda başladı ve buluş, Hypertherm'in ve endüstriyel kesim sektörünün çığır açan geleceğini şekillendirdi. 2 kurucu, metalleri eskisinden daha hızlı ve daha hassas bir şekilde kesebilen çok daha dar bir plazma arkı yaratmanın yenilikçi bir yolunu keşfetti.

Yıllar geçtikçe, Hypertherm'in yenilikçilik kurucu ilkesi, bir şirket olarak kendisini grubun geri kalanından ayırmasını sağladı. Bu, özellikle ürün geliştirme alanı söz konusu olduğunda geçerlidir. Zaman geçtikçe Hypertherm başka üretim arayışlarına da girdi. Artık lazer ve su jeti sistemleri, hareket kontrolleri, robotik sistemler ve çeşitli endüstriyel kesme sarf malzemeleri dahil olmak üzere plazma kesicilerin yanı sıra başka ürünler de sunmaktadır. Hepsi kendi niş sektörlerine hakim olmaya devam ediyor ve maliyet etkinliği, kesme kalitesini ve operatör üretkenliğini iyileştirme açısından diğer birçok alternatif ürünü geride bırakıyor. Şimdi Hypertherm'in endüstriyel kesim endüstrisi ve ötesinde sunabildiği ünlü patentli yeniliklerden bazılarına göz atalım.

Hypertherm'in patentli yenilikleri

Hypertherm şu anda pazara sunabildiği sayısız yenilik için neredeyse 500 küresel patente sahip olmakla övünüyor. Bu amaçla her yıl kurumsal kaynaklarının önemli bir bölümünü ürün araştırma, geliştirme ve test çalışmalarına fon olarak ayırmaktadır. Bu, Hypertherm'e dünya çapındaki diğer tüm üreticilerden ayrı durabilme ayrıcalığını kazandırmıştır.


patentli yenilikler
Hypertherm'in plazma kesme yenilikleri

Daha önce de belirtildiği gibi, Hypertherm, plazma kesme sektörünün temelini atmakla büyük ölçüde itibar gören ilk su enjeksiyon sürecini ortaya çıkarma onuruna sahipti. Bu şirket, yenilik açısından standardı belirleyen bu özel niş sektörde daha yeni ürünler için daha fazla araştırma ve geliştirme yapmaya devam ediyor.

plazma kesme
Hypertherm'in lazer kesim yenilikleri

Bu şirket aynı zamanda kesme uygulamaları için özel olarak optimize edilmiş ilk entegre fiber lazer sistemini piyasaya sürmekle de tanınmaktadır. Bugün Hypertherm, dünyanın en büyük lazer OEM'lerinden bazıları için yenilik yapmaya ve daha yeni lazer kesim sistemleri sunmaya devam ediyor.

lazer kesim
Hypertherm'in otomasyon yenilikleri

Hypertherm, otomasyon ve robotik alanında lider bir küresel yenilikçidir. Bu nedenle, yıllar içinde kesim hassasiyeti, verimlilik ve üretkenlikte sağladıkları çok sayıda iyileştirme nedeniyle büyük beğeni toplayan robotik torçlar da dahil olmak üzere çok sayıda kesim otomasyonu ürününü piyasaya sürmeyi başardı. Hypertherm, şirketin tüm CNC'leri için temel operasyonel arabirim olarak hizmet verecek şekilde tasarlanmış tescilli Phoenix Yazılımını tanıttı. Başlangıcından bu yana Phoenix, otomasyon endüstrisinde işlevselliği ve kullanım kolaylığını geliştirme bağlamında çıtayı yükseltmeye devam etti. Ayrıca, Hypertherm'in CutPro sihirbazı, yeni operatörlerin bile bu zanaatta en fazla 5 dakika içinde ustalaşmasını sağlar.

Hypertherm'in kesme sarf malzemeleri yenilikleri

Hypertherm, endüstriyel kesme sarf malzemelerinin genel performansını iyileştirme ve ömrünü uzatma çabalarında her yıl yeni patentli teknolojiyi piyasaya sürüyor. Kendi Centricut ve AccurStream sarf malzemesi markalarının yanı sıra Hypertherm, teknolojisini ve üretim yeteneklerini Hypertherm dışı sistemlere de sunmaktadır.

Şimdi küresel pazarda mevcut olan en dikkate değer ürün tekliflerinden bazılarına hızlıca göz atalım.

Hypertherm Duramax Hyamp Torçları

Duramax Hyamp torç serisi, plazma kesme işlemlerinde en çok ihtiyaç duyulan zamanda güvenilirlik ve dayanıklılık sağlamak üzere özel olarak tasarlanmıştır. Bu ürünler, Hypertherm'in en güçlü plazma kesme sistemlerinin tam 125 amperlik çıkışını kolaylıkla işlemek için üretilmiştir. Bu, en belirgin şekilde, diğer düşük amperajlı Powermax sistemleriyle birlikte popüler Powermax 125'i içerir.

Duramax Hyamp Torçları
Bu tür torçlar, oluk açma uygulamaları ve robotik kesim uygulamaları ile birlikte hem elde hem de makine kesiminde bulunacaktır. Duramax Hyamp torçları ayrıca çeşitli sarf malzemeleriyle sorunsuz bir şekilde uyumlu olacak şekilde tasarlanmıştır. Bu, oluk açma, ince özellikli kesme, genişletilmiş erişimli kesme, hassas oluk açma ve temel malzemelerle aynı hizada kesme ve kesme gibi uygulamaları içerir.

Hypertherm kesme aksesuarları

Hypertherm ayrıca çok çeşitli kesme aksesuarları sağlar. Bunlar arasında Hypertherm kartuş adaptörleri, plazma şevli kesme kılavuzları, uzun torç kızakları, torç adaptörleri, robotik öğretme araç takımları, torç hizalama kılavuzları, yağ giderme hava filtresi kitleri sayılabilir.

kesme aksesuarları
Eureka Oxygen, Hypertherm ve diğerleri gibi dünya çapında en çok beğenilen markalardan bazılarının kaynak ekipmanı ve kaynak malzemelerinin lider satıcısıdır. Bu tür güvenilir markalarla ortaklık yapmaktan gurur duyuyoruz ve ayrıca çeşitli üst düzey kaliteli endüstriyel ekipman ve endüstriyel gazlarla da ilgileniyoruz.
Powermax30 AIR plazma sistemi
Powermax30® AIR küçük boyutuna rağmen muazzam bir performans sergiler. Sınıfındaki en küçük, en hafif manuel plazma kesim sistemi olan bu sistem kendi dâhilî hava kompresörünü içerir, dolayısıyla Powermax30 AIR sistemini tek fazla beslenen her yerde kullanabilirsiniz. Fişe takın, şase klempini bağlayın ve kesmeye hazırsınız.